Toyota postawi na energię z wiatru?

Toyota postawi na energię z wiatru?

Na temat planów Toyoty, która w okolicach jednego ze swoich zakładów na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej planuje budowę elektrowni wiatrowych napisał dziennik „Polska Gazeta Wrocławska”.

Na dużym, otwartym terenie WSSE silny wiatr wieje niemal przez okrągły rok i to zachęciło Toyotę do przyjrzenia się możliwości pozyskiwania energii z wiatru do zasilania zakładu. W tej chwili trwają pomiary siły wiatru na wysokości 40 i 60 metrów. Od ich wyników, a także od kondycji przemysłu motoryzacyjnego zależy czy Japończycy zainwestują w budowę wiatraków – czytamy w „Polsce Gazecie Wrocławskiej”.

Dziennik przypomina, że pozyskiwaniem energii z wiatru jest zainteresowanych wiele dolnośląskich gmin, które przeznaczyły tereny na takie przedsięwzięcia. Jedna z takich lokalizacji to okolice Pieńska. Wiatraki mają także powstać w miejscowości Żarki Średnie. W sąsiedniej gminie Zgorzelec także jest przygotowanych kilka lokalizacji pod takie inwestycje, głównie w miejscowościach wzdłuż linii Nysy Łużyckiej. Wiatraki chcą też stawiać gminy w Kotlinie Kłodzkiej. W gminie Stara Kamienica wyliczono, że gdyby tam powstały, do budżetu wpłynęłoby rocznie nawet 2 mln zł.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *