Spółki zależne PEP mogą otrzymać 80 mln zł dofinansowania

Spółki zależne Polish Energy Partners realizujące farmy wiatrowe mogą otrzymać dofinansowanie o łącznej wysokości 80 mln zł – podał PEP w piątkowym komunikacie.

„Projekty farm wiatrowych Modlikowice (Talia Sp. z o.o.) i Łukaszów (Amon Sp. z o.o.), realizowane przez podmioty zależne spółki, zostały umieszczone na liście podstawowej i otrzymały alokację dofinansowania w kwocie 40 mln zł każdy (łącznie 80 mln zł)” – napisano w komunikacie.

„Zgodnie z procedurą, po przedstawieniu i zaakceptowaniu przez instytucję wdrażającą pełnej dokumentacji projektu, umowa na dotację zostanie podpisana w okresie około 12 miesięcy” – dodano.

Zgodnie z informacjami spółki, dofinansowanie obejmuje 23 proc. szacowanego budżetu projektu Modlikowice i 17 proc. budżetu projektu Łukaszów.

„Wpływ środków z dofinansowania powoduje, że PEP będzie posiadał środki własne wymagane do realizacji tych projektów. W konsekwencji zwiększa się też zdolność PEP do realizacji kolejnych projektów w obszarze energetyki odnawialnej” – napisano. (PAP)

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.