PGE Energia Odnawialna ma zadebiutować na GPW w IV kw. ze 100 MW w OZE

PGE Energia Odnawialna ma zadebiutować na GPW w IV kw. ze 100 MW w OZE

Polska Grupa Energetyczna (PGE) liczy, że pierwotna oferta publiczna jej spółki zależnej PGE Energia Odnawialna, złożona wyłącznie z akcji nowej emisji, odbędzie się w IV kw. 2011 roku, a spółka będzie już wtedy dysponowała mocą 100 MW w odnawialnych źródłach energii (OZE), wynika z wtorkowych wypowiedzi przedstawicieli PGE.
„Planujemy debiut giełdowy w czwartym kwartale 2011 roku” – powiedział wiceprezes zarządu PGE i jednocześnie członek zarządu PGE EO Marek Szostek na konferencji dotyczącej wyników PGE. Przypomniał, że będzie to tylko emisja nowych akcji.
Prezes PGE Tomasz Zadroga podkreślił, że w momencie debiutu PGE EO powinna mieć bogate portfolio. „Zamierzamy już w tym roku posiadać farmy wiatrowe o mocy 100 MW wobec 30 MW posiadanych obecnie” – doprecyzował Szostek. Zapowiedział też, że w 2012 roku PGE EO zamierza pozyskać jeszcze 150-200 MW mocy w farmach wiatrowych, a z innych OZE, realizuje projekt elektrowni wodnej w Oławie i analizuje 5 projektów biogazowych.
Obecnie PGE EO pracuje nad projektami deweloperskimi i akwizycyjnymi, a w ciągu najbliższych tygodni ma być gotowa strategia inwestycyjna tej spółki.
Na początku 2011 roku PGE podawała, że oferta publiczna PGE EO odbędzie się pod koniec tego roku. Wcześniej PGE informowała, że po transakcji chce zachować kontrolę nad PGE Energia Odnawialna.


admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *