Nowy Jork: na dachach staną turbiny wiatrowe

Michael R. Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku, przedstawił plan rozwoju energetyki odnawialnej dla miasta podczas Narodowego Szczytu Czystej Energii (National Clean Energy Summit), który odbył się w stanie Newada.

Plan dla Nowego Jorku zakłada umiejscowienie turbin elektrowni wiatrowych na dachach drapaczy chmur i na mostach oraz przewiduje wykorzystanie innych źródeł odnawialnej energii jak baterie słoneczne, morskie fale i energię geotermalną.

Bloomberg twierdzi, że Nowy Jork musi szukać alternatywnych źródeł energii aby zabezpieczyć się przed występowaniem blackout’ów, podobnych do tego, który miał miejsce 5 lat temuu. Energii zabrakło wówczas w USA i w Kanadzie.

Burmistrz zamierza skonsultować się z przedsiębiorstwami budującymi elektrownie wiatrowe w sprawie możliwości zainstalowania turbin w kilku częściach miasta.

Rohit Aggarwala, dyrektor nowojorskiego Biura Planowania Długoterminowego, dodaje, że mieszkańcy Nowego Jorku nie muszą obawiać si, iż pod ich oknami staną gigantyczne wiatraki. Miasto rozważa instalacje dużo mniejszych turbin niż stosowane są w tradycyjnych farmach wiatrowych.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *