Na żywo transmisja z odbywającego się w Warszawie Kongresu Elektryki Polskiej

Na żywo transmisja z odbywającego się w Warszawie Kongresu Elektryki Polskiej:


Bieżący rok jest rokiem szczególnym dla 23 tysięcznego grona członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich, to rok jubileuszowy. 90. lat temu na mocy porozumienia środowiska elektrotechnicznego z Warszawy, Lwowa, Łodzi, Poznania, Sosnowca, Krakowa, podczas zjazdu 7- 9 czerwca 1919 roku powstało Stowarzyszenie Elektrotechników Polskich. Po zmianach organizacyjnych i przystąpieniu do stowarzyszenia środowisk telekomunikacyjnych od 1928 roku pozostała nazwa Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Głównym elementem obchodów jubileuszu 90-lecia naszego Stowarzyszenia jest Kongres Elektryki Polskiej, którego hasło przewodnie brzmi „Elektryka polska – tradycja, teraźniejszość i przyszłość”, który odbędzie się w dniach 2-4 września br. w Gmachu Politechniki Warszawskiej.

Głównym celem Kongresu jest określenie diagnozy stanu elektryki polskiej na początku XXI wieku, jak również zdefiniowanie strategicznych kierunków rozwoju tej bardzo istotnej dla naszego kraju gałęzi nauki i techniki.
Jest to pierwszy kongres, który skupi grono elektryków, elektroników, informatyków, automatyków, specjalistów telekomunikacji, transportu elektrycznego i wielu innych pokrewnych dziedzin.

Więcej informacji na www.kongres-sep.pl
Program merytoryczny można pobrać klikając na link.

Program ramowy można pobrać klikając na link.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *