Grupa Trion zainwestuje w wiatraki

Grupa Trion, do której należą m.in. specjalizujące się w stolarce budowlanej Humdrex, Synergis, Intur oraz działający w segmencie konstrukcji stalowych Orion+, chce być dostawcą infrastruktury dla operatorów farm wiatrowych – napisał „Puls Biznesu”.

– Uważam, że rynek elektrowni wiatrowych w Polsce jest bardzo perspektywiczny – powiedział Marek Grzona, prezes Trionu.

Obecnie Trion prowadzi zaawansowane rozmowy z jedną ze spółek, która jest zainteresowana inwestowaniem w tej branży. Niewykluczone, że jedną z opcji będzie przejęcie.

– Perspektywa zainwestowania w nowy dla grupy segment jest konsekwencją dotychczasowych doświadczeń. Propozycja współpracy w tym zakresie wpłynęła do Trionu w czasie gdy negocjowaliśmy, zakup spółki z krajów bałtyckich, specjalizującej się w obszarze konstrukcji stalowych – tłumaczy Grzona.

Przyznaje on także, że do końca roku wydatki inwestycyjne grupy wyniosą łącznie około 10 mln zł, z czego część pieniędzy będzie pochodzić z ubiegłorocznej emisji.

– W planach mamy m.in. zainstalowanie ciągu technologicznego na potrzeby nowego biznesu, ale pełne moce będą wykorzystane dopiero w przyszłym roku — dodaje prezes.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *