Glinik wchodzi w odnawialne źródła energii

Za ok. pół roku grupa Glinik chce oferować dostawę i montaż urządzeń wykorzystujących energię geotermalną. Grupa chce wykorzystywać m.in. doświadczenie swojej spółki specjalizującej się w produkcji urządzeń wiertniczych.
– Grupa Kapitałowa Glinik zamierza instalować u klientów urządzenia, mogące zapewniać przez cały stałą temperaturę w budynkach na poziomie 18-20 stopni Celsjusza. Zaproponowane przez nas rozwiązanie będzie polegało na nowatorskiej technologii wiercenia, zabezpieczenia wód gruntowych oraz placu budowy. Bazujemy na wierceniu na głębokość ok. 80-200 metrów, co jest prostsze i tańsze niż np. w przypadku tradycyjnych pomp ciepła. Wiercenia muszą być prowadzone w taki sposób, aby nie przebić poziomów wodnych – wyjaśnia Mieczysław Brudniak, prezes Grupy Kapitałowej Glinik.

Wiercenia odbędą się przy zachowaniu maksymalnego komfortu klienta. Na trawnik przed budynek ma wjeżdżać urządzenie, które już po tygodniu wyjedzie i pozostawi po sobie pracującą instalację.
Jak zapewnia prezes Brudniak, rozwiązanie Glinika będzie można wykorzystywać zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych jak i większych budynków.

Grupa Glinik posiada spore doświadczenie wiertnicze, ponieważ w jej skład wchodzi spółka Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Glinik, która do tej pory koncentrowała swoją działalność w sektorze gazowym i naftowym.

W skład Grupy Kapitałowej Glinik wchodzi Fabryka Maszyn Glinik oraz Zakład Maszyn Górniczych Glinik, Kuźnia Glinik, Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Glinik a także Zakład Transportu Glinik i Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych i Sanatoryjno-Wypoczynkowych Glinik.
87,84 proc. akcji w GK Glinik posiada spółka Inwest Glinik, gdzie udziały posiadają pracownicy oraz kadra.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *